Generation 0 Generation 1 Generation 2 Generation 3 Generation 4


Alfred Bernt Ola Sjöström.
Född 1942-01-18 i Selsfors, Bygdeå församling (AC). Ingenjör
F Olof Alfred Sjöström.
Född 1913-04-28 i Selsfors, Bygdeå församling (AC). Död 1990-01-02 i Selsfors, Bygdeå församling (AC). Hemmansägare på Selsfors 1:16, Selsfors, Bygdeå församling (AC).
FF Olof Oskar Sjöström.
Född 1879-07-30 i Selsfors, Bygdeå församling (AC). Död 1950-12-13 i Selsfors, Bygdeå församling (AC). Bonde i Selsfors, Bygdeå församling (AC).
FFF Jonas Andersson Sjöström.
Född 1845-11-04 i Selsfors, Bygdeå församling (AC). Död 1926-01-28 i Selsfors, Bygdeå församling (AC). Hemmansägare på Selsfors nr 1, 3/64 mtl, Bygdeå församling (AC).
FFFF Anders Olofsson Sjöström.
Född 1813-04-08 i Selsfors, Bygdeå församling (AC). Död 1876-12-31 i Selsfors, Bygdeå församling (AC). Bonde på Selsfors nr 1, 3/32 mtl
Nämndeman
FFFM Maria Catharina (Maja-Kajsa*) Jonsdotter.
Född 1818 i Överklinten, Bygdeå församling (AC). Död 1860-03-27 i Selsfors, Bygdeå församling (AC).
FFM Carolina Zingmark / Sjöström.
Född 1846-08-25 i Östermark, Sävar församling (AC). Död 1915-01-23 i Selsfors, Bygdeå församling (AC).
FFMF Carl-Erik Zingmark.
Född 1819-09-01 i Botsmark, Sävar församling (AC). Död 1867-02-14 i Bjurfors, Burträsk församling (AC).
FFMM Sofia Ulrika Jonsdotter.
Född 1822-05-01 i Bjurfors, Burträsk församling (AC). 1892-10-20 i Långviken, Tavelsjö församling (AC).
FM Maria Johanna (Hanna*) Nordström / Sjöström.
Född 1882-08-29 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC). Död 1931-01-22 i Selsfors, Bygdeå församling (AC). Lärare
FMF Anders (Ante*) Nordström.
Född 1854-05-25 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC). Död 1914-08-20 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC). Hemmansägare i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC).
Bonde i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC).
FMFF Anders Nathanaelsson Nordström.
Född 1826-05-05 i Storsävarträsk, Vindelns församling (AC). Död (11/2 el.) 1887-02-12 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC). Bonde
FMFM Anna Magdalena Larsdotter.
Född 1822-03-03 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC). Död 1899-11-26 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC).
FMM Maria Helena (Maja-Lena*) Andersdotter / Nordström.
Född 1855-04-30 i Åkullsjön, Bygdeå församling (AC). Död 24/6 el. 1934-06-21 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC).
FMMF Anders Andersson.
Född 1830-01-19 i Åsjön, Åkullsjön, Bygdeå församling (AC). Död 1903-07-12 i Åkullsjön, Bygdeå församling (AC). Hemmansägare på Åkullsjön nr 3 1/16, Bygdeå församling (AC).
FMMM Maria Lovisa Andersdotter.
Född 1834-03-22 i Inre Ultervattnet, Bygdeå församling (AC). Död 1884-04-30 i Åkullsjön, Bygdeå församling (AC).
M Kristina (Stina*) Amanda Westerberg / Sjöström.
Född 1914-08-28 i Åsjön, Åkullsjön, Bygdeå församling (AC). Död 2010-02-01 i Robertsfors, Robertsfors församling (AC).
MF Johan Alfred Westerberg.
Född 1874-09-08 i Liljabäck, Bygdeå församling (AC). Död 1925-05-09 i Åsjön, Åkullsjön, Bygdeå församling (AC). Hemmansägare i Åsjön, Åkullsjön, Bygdeå församling (AC).
MFF Johan Anton Westerberg Johansson.
Född 1844-10-03 i Ytterklinten, Bygdeå församling (AC). Död 1924-05-18 i Åsjön, Åkullsjön, Bygdeå församling (AC). Torpare 1883 i Åsjön, Åkullsjön, Bygdeå församling (AC).
Hemmansägare i Åsjön, Åkullsjön, Bygdeå församling (AC).
MFFF Johan Frisk.
Född 1812-11-05. Död 1889-02-13 i Liljabäck, Bygdeå församling (AC). Fältjägare nr 21 i Ytterklinten, Bygdeå församling (AC).
MFFM Maria Elisabet (Maja-Lisa*) Forsberg.
Född 1808-08-27 i Robertsfors, Robertsfors församling (AC). Död 1890-06-01 i Liljabäck, Bygdeå församling (AC).
MFM Christina Margareta Andersdotter / Westerberg Johansson.
Född 1847-07-16 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC). Död 1928-11-01 i Åsjön, Åkullsjön, Bygdeå församling (AC).
MFMF Anders Larsson.
Född 1809-09-23 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC). Död 1850-04-21 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC).
MFMM Anna Olofsdotter Sjöström.
Född 1809-06-05 i Selsfors, Bygdeå församling (AC). Död hos sin son Lars Andersson 1870-02-15 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC).
MM Anna Jakobina Jakobsdotter / Westerberg.
Född 1881-05-24 i Hemmingen, Norsjö församling (AC). Död 1917-11-28 i Åsjön, Åkullsjön, Bygdeå församling (AC).
MMF Jacob Nilsson.
Född 1833-09-12 i Hemmingen, Norsjö församling (AC). Död 1896-02-09 i Hemmingen, Norsjö församling (AC). Bonde i Hemmingen, Norsjö församling (AC).
MMFF Nils Larsson-Alm.
Född 1797 på Ljusvattnet nr 9, Burträsk församling (AC). Död 1853-12-07 i Hemmingen, Norsjö församling (AC). Bonde på Hemmingen nr 2, Norsjö församling (AC).
MMFM Anna Kajsa Jakobsdotter.
Född 1804-08-19 i Burträsk, Burträsk församling (AC). Död 1889-11-27.
MMM Anna Amanda Zakrisdotter / Nilsson.
Född 1842-12-19 i Fraukälen, Norsjö församling (AC). Död 1923-03-13 i Hemmingen, Norsjö församling (AC).
MMMF Zakarias Johansson.
Född 1805-05-18 i Fraukälen, Norsjö församling (AC). Död 1889-05-31. Bonde i Fraukälen, Norsjö församling (AC).
MMMM Anna Katarina (Kajsa) Bjuhr.
Född 1817-05-10 i Fraukälen, Norsjö församling (AC). Död 1889-11-27.

Antavla för Alfred Bernt Ola Sjöström 1942-


Generation 0 till 4

Föregående

Personregister

Framställd 2018-03-28 med hjälp av Disgen version 2016.
Copyright © 1998-2018 Bernt Sjöström

Ortsregister

Startsidan