Generation 4 Generation 5 Generation 6 Generation 7 Generation 8


FMMM Maria Lovisa Andersdotter.
Född 1834-03-22 i Inre Ultervattnet, Bygdeå församling (AC). Död 1884-04-30 i Åkullsjön, Bygdeå församling (AC).
FMMMF Andreas Olofsson.
Född 1791-04-24 i Storbäcken, Burträsk församling (AC). Död 1868-06-26 i Inre Ultervattnet, Bygdeå församling (AC).
FMMMFF Olof Larsson.
Född 1754-02-08 i Storbäcken, Burträsk församling (AC). Dog av gulsot 1816-10-30 i Storbäcken, Burträsk församling (AC). Nybyggare på Storbäcken nr 1, Burträsk församling (AC).
FMMMFFF Lars Olofsson Frisk.
Född 1731. Dog av slag 1809-11-27 i Storbäcken, Burträsk församling (AC). Soldat i Lappvattnet, Burträsk församling (AC).
   
   
FMMMFFM Maria Östensdotter.
Född 1729 i Nedre Åbyn, Burträsk församling (AC). Död av ålderdomssvagheter 1816-05-22 i Storbäcken, Burträsk församling (AC).
FMMMFFMF Östen Johansson Dufva.
Född.
FMMMFFMM Malin Larsdotter.
Född.
FMMMFM Margareta Hansdotter.
Född 1753-03-25 i Trehörningen, Nysätra församling (AC). Död 1838-06-15 i Storbäcken, Burträsk församling (AC).
FMMMFMF Hans Jonsson Ormstedt.
Född 1720 i Brände, Nysätra församling (AC). Död 1795-04-15 i Innansjön, Burträsk församling (AC). Soldat nr 82
FMMMFMFF Jon Olsson.
Född 1674 i Brände, Nysätra församling (AC). Död 1735 i Brände, Nysätra församling (AC). Bonde på Brände nr 18, Nysätra församling (AC).
Länsman från 1719 till 1722.
FMMMFMFM Brita Jönsdotter.
Född 1683 i Estersmark, Nysätra församling (AC). Död 1767-10-24 i Brände, Nysätra församling (AC).
FMMMFMM Karin Jacobsdotter.
Född 1717 i Gumboda, Nysätra församling (AC). Död 1796-05-02 i Bygdeträsk, Burträsk församling (AC).
   
   
FMMMM Maria Jakobsdotter.
Född 1799-01-07 i Inre Ultervattnet, Bygdeå församling (AC). Död 1885-03-02 i Inre Ultervattnet, Bygdeå församling (AC).
FMMMMF Jakob Isaksson.
Född 1766-01-04 i Yttre Ultervattnet, Robertsfors församling (AC). Död 1839-11-11 i Inre Ultervattnet, Bygdeå församling (AC). Hemmansägare
FMMMMFF Isak Isaksson.
Född 1735 i Sikeå, Robertsfors församling (AC). Dog i hetsig feber 1776-09-01 i Yttre Ultervattnet, Robertsfors församling (AC). Hemmansägare på Ultervattnet nr 10, Yttre Ultervattnet, Robertsfors församling (AC).
FMMMMFFF Isak Isaksson Flank.
Född 1701 i Edfastmark, Robertsfors, Robertsfors församling (AC). Död 1781-05-08 i Inre Ultervattnet, Bygdeå församling (AC). Soldat nr 39, och Bonde i Inre Ultervattnet, Bygdeå församling (AC).
FMMMMFFM Sara Larsdotter.
Född 1704. Död 1756.
FMMMMFM Anna Nilsdotter.
Född 1738-08-16 i Brände, Nysätra församling (AC). Död 1833 i Yttre Ultervattnet, Robertsfors församling (AC).
FMMMMFMF Nils Jakobsson.
Född 17??.
FMMMMFMM Katarina Pärsdotter.
Född 17??.
FMMMMM Anna Stina Andersdotter.
Född 1768-10-24 i Yttre Ultervattnet, Robertsfors församling (AC). Dog i bröstsjuka 1827-10-15 i Inre Ultervattnet, Bygdeå församling (AC).
FMMMMMF Anders Nilsson.
Född 1731-01-21 i Yttre Ultervattnet, Robertsfors församling (AC). Bonde på Ultervattnet nr 12, Yttre Ultervattnet, Robertsfors församling (AC).
FMMMMMFF Nils Andersson.
Född 17??. Bonde på Ultervattnet nr 12, Yttre Ultervattnet, Robertsfors församling (AC).
FMMMMMFM Sara Nilsdotter.
Född 1705.
FMMMMMM Maria Andersdotter.
Född 1737.
   
   

Antavla för Alfred Bernt Ola Sjöström 1942-


Generation 4 till 8

Föregående

Personregister

Framställd 2018-03-28 med hjälp av Disgen version 2016.
Copyright © 1998-2018 Bernt Sjöström

Ortsregister

Startsidan