Generation 4 Generation 5 Generation 6 Generation 7 Generation 8


MFMF Anders Larsson.
Född 1809-09-23 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC). Död 1850-04-21 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC).
MFMFF Lars Danielsson Vippa.
Född 1787-08-26 i Åkullsjön, Bygdeå församling (AC). Död 1858-08-30 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC).
MFMFFF Daniel Danielsson Vippa.
Född 1755-07-13 i Gamla Falmark, Bureå församling (AC). Död 1847-03-26 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC). Soldat i Burträsk, Burträsk församling (AC).
Nybyggare i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC).
MFMFFFF Daniel Danielsson Lokatt.
Född 1733-01-30 i Hedensbyn, Skellefteå, Skellefteå Sankt Olovs församling (AC). Stupade 1759 i Pommern, Polen [PL]. Soldat vid Soldatrote nr 41
MFMFFFFF Daniel Andersson.
Född 1674. Död 1766 i Hedensbyn, Skellefteå, Skellefteå Sankt Olovs församling (AC).
MFMFFFFM Malin NN.
Född 1696. Död 1776 i Hedensbyn, Skellefteå, Skellefteå Sankt Olovs församling (AC).
MFMFFFM Lisa Svensdotter.
Döpt 1731-02-09 i Ragvaldsträsk, Skellefteå landsförsamling (AC). Död 1795 i Västra Hjåggböle, Bureå församling (AC).
MFMFFFMF Sven Olsson.
Född 1700. Död 1739 i Ragvaldsträsk, Skellefteå landsförsamling (AC).
MFMFFFMM Malin NN.
Född 1702.
MFMFFM Sara Larsdotter.
Född 1748-03-21 i Bodbyn, Burträsk församling (AC). Död 1820-07-27 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC).
MFMFFMF Lars Jonsson.
Född 1727 i Bodbyn, Burträsk församling (AC). Död 1785-03-08 i Klockträsk, Jörns församling (AC).
MFMFFMFF Jon Johansson.
Född 1692. Död 1777 i Bodbyn, Burträsk församling (AC).
MFMFFMFM Sara NN.
Född 1688. Död 1753 i Bodbyn, Burträsk församling (AC).
MFMFFMM Margareta Jonsdotter.
Född 1728 i Bodbyn, Burträsk församling (AC). Död 1790 i Hornsträsk, Jörns församling (AC).
   
   
MFMFM Brita Catharina (Cajsa*) Andersdotter.
Född 1791 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC). Död 1872-11-21 i Gulltjärn, Bygdeå församling (AC).
MFMFMF Anders Andersson.
Född 1763-10-01. Död 1836-02-11. Bonde i Botsmark, Sävar församling (AC).
     
   
     
   
MFMFMM Maria Andersdotter.
Född 1763 i Håkmark, Umeå landsförsamling (AC). Död 1833-08-16.
MFMFMMF Anders Jonsson.
Född 1730-10-23. Död 1809-09-08. Bonde på Håkmark nr 7, Umeå landsförsamling (AC).
MFMFMMFF Johan Mårtensson.
Född 1696 i Burträsk församling (AC). Död 1759-10-08 i Bygdeträsk, Burträsk församling (AC).
MFMFMMFM Karin Matsdotter.
Född 1704 i Burträsk församling (AC). Död 1780-04-14 i Bygdeträsk, Burträsk församling (AC).
MFMFMMM Maria Andersdotter.
Född 1728-12-29 i Grisbacka, Umeå landsförsamling (AC). Död 1800-07-13.
MFMFMMMF Anders Larsson Smed.
Född 1700. Död 1750-04-14. Soldat på Klintsjön nr 2, Nysätra församling (AC).
MFMFMMMM Maria Larsdotter.
Född 1702. Död 1789-12-??.

Antavla för Alfred Bernt Ola Sjöström 1942-


Generation 4 till 8

Föregående

Personregister

Framställd 2018-03-28 med hjälp av Disgen version 2016.
Copyright © 1998-2018 Bernt Sjöström

Ortsregister

Startsidan