Generation 4 Generation 5 Generation 6 Generation 7 Generation 8


FFMM Maria Olofsdotter.
Född 1790-12-04 i Balsjö, Bjurholms församling (AC). Död 1846 i Balsjö, Bjurholms församling (AC).
FFMMF Olof Johansson.
Född 1755 i Balsjö, Bjurholms församling (AC).
FFMMFF Johan Eriksson.
Född 1709 i Lillarmsjö, Bjurholms församling (AC). Nybyggare i Gäddträsk, Lycksele församling (AC).
FFMMFFF Erik Eriksson.
Född 1669 i Umeå landsförsamling (AC). Död 1754 i Knaften, Lycksele församling (AC). Nybyggare, först i Lillarmsjö, Bjurholms församling (AC).
Nybyggare senare i Örträsk, Örträsk församling (AC).
Nybyggare slutligen i Knaften, Lycksele församling (AC).
   
   
FFMMFFM Helena Mattsdotter.
Född 1666 i Näsvattnet, Sättna församling (Y). Död 1755-02-24 i Knaften, Lycksele församling (AC).
   
   
FFMMFM Märeta Jakobsdotter.
Född 1713 i Hyngelsböle, Nordmalings församling (AC).
FFMMFMF Jacob Eriksson.
Född omkring 1680 i Hyngelsböle, Nordmalings församling (AC). Död 1718-12-14 i Hyngelsböle, Nordmalings församling (AC).
   
   
FFMMFMM Cecilia Johansdotter.
Född 1687-04-?? i Sunnansjö, Nordmalings församling (AC). Död 1761-05-03 i Hyngelsböle, Nordmalings församling (AC).
   
   
FFMMM Anna Greta Olofsdotter.
Född 1754 i Djupsjö, Nordmalings församling (AC).
FFMMMF Olof Olofsson.
Född 1717-01-29 i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC). Död 1791 i Balsjö, Bjurholms församling (AC). Bonde mellan 1736 och 1762 i Djupsjö, Nordmalings församling (AC).
Nybyggare 1762 i Balsjö, Bjurholms församling (AC).
FFMMMFF Olof Tobiasson.
Född omkring 1680 i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC). Död 1753 i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC).
FFMMMFFF Tobias Jonsson.
Född omkring 1643. Död 1708 i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC). Bonde från omkring 1667 på Gräsmyr nr 2, Nordmalings församling (AC).
   
FFMMMFM Anna Kjellsdotter.
Född 1680 i Hörnsjö, Nordmalings församling (AC).
FFMMMFMF Kjell Nilsson.
Född 16??.
FFMMMFMM Brita Tobiasdotter.
Född omkring 1630 i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC).
FFMMMM Margareta Persdotter.
Född 1713-03-22.
FFMMMMF Per Eriksson.
Född 1679 i Ledusjö, Nordmalings församling (AC).
FFMMMMFF Erik Nilsson.
Född omkring 1635 i Ledusjö, Nordmalings församling (AC). Död 1698 i Ledusjö, Nordmalings församling (AC).
FFMMMMFM Margareta Eriksdotter.
Född 163? i Resele församling (Y).
FFMMMMM Mareta Jöransdotter.
Född 1684 i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC).
FFMMMMMF Jöran Simonsson.
Född 1660 i Röbäck, Tegs församling (AC). Död 1735 i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC). Bonde 1694 på Gräsmyr nr 3, Nordmalings församling (AC).
FFMMMMMM Agneta Abrahamsdotter.
Född 1656-10-?? i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC).

Antavla för Iris Ingegerd Brömster / Sjöström 1945-


Generation 4 till 8

Föregående

Personregister

Framställd 2018-03-28 med hjälp av Disgen version 2016.
Copyright © 1998-2018 Bernt Sjöström

Ortsregister

Startsidan