Generation 4 Generation 5 Generation 6 Generation 7 Generation 8


FFMF Olof Eriksson.
Född 1784-09-04 i Nyåker, Nordmalings församling (AC). Död 1866-03-26 i Balsjö, Bjurholms församling (AC). Bonde i Balsjö, Bjurholms församling (AC).
FFMFF Erik Olofsson.
Född 1752-01-15. Död 1803-10-19 i Nyåker, Nordmalings församling (AC). Bonde i Nyåker, Nordmalings församling (AC).
FFMFFF Olof Persson.
Född 1728-05-26 i Nyåker, Nordmalings församling (AC). Död 1789-01-21 i Nyåker, Nordmalings församling (AC). Bonde efter sin far i Nyåker, Nordmalings församling (AC).
FFMFFFF Per Mattsson.
Född tolkat 1674-01-30 (1673 juli?) i Nyåker, Nordmalings församling (AC). Död 1741-02-05 i Nyåker, Nordmalings församling (AC). Bonde i Nyåker, Nordmalings församling (AC).
FFMFFFFF Matts Mattsson.
Född omkring 1650 i Angnäs, Bjurholms församling (AC). Död omkring 1695 i Angnäs, Bjurholms församling (AC).
   
FFMFFFM Anna Olofsdotter.
Född omkring 1685. Död 1771-09-06 i Nyåker, Nordmalings församling (AC).
   
   
FFMFFM Katarina Tobiasdotter.
Född 1731-09-09 i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC). Död 1799-03-13 i Nyåker, Nordmalings församling (AC).
FFMFFMF Tobias Tobiasson.
Född 1706-01-05 i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC). Död 1736-12-13 i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC).
   
   
FFMFFMM Margareta Olofsdotter.
Född 1701-09-12 i Brattfors, Nordmalings församling (AC). Död 1777-11-18 i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC).
   
   
FFMFM Maria Jonsdotter.
Född 1761-03-18 i Tallberg, Nordmalings församling (AC).
FFMFMF Jonas Andersson.
Född 1719-02-02 i Lögdeå, Nordmalings församling (AC). Dräng i åtta år på 1740-talet i Gräsmyr, Nordmalings församling (AC).
Nybyggare 1757 i Tallberg, Nordmalings församling (AC).
FFMFMFF Anders Mattsson.
Född 1685 i Lögdeå, Nordmalings församling (AC). Död 1740-01-12 i Lögdeå, Nordmalings församling (AC).
   
   
FFMFMFM Anna Eriksdotter.
Född 1682 i Lögdeå, Nordmalings församling (AC). Död 1757-04-01 i Lögdeå, Nordmalings församling (AC).
   
   
FFMFMM Ingeborg Johansdotter.
Född 1727-12-03 i Bredvik, Nordmalings församling (AC). Död 1821-05-29 i Tallberg, Nordmalings församling (AC).
FFMFMMF Johan Larsson.
Född 1689 i Bredvik, Nordmalings församling (AC). Död 1736-06-07 i Bredvik, Nordmalings församling (AC). Nämndeman i Bredvik, Nordmalings församling (AC).
FFMFMMFF Lars Johansson.
Född 1654 i Bredvik, Nordmalings församling (AC). Död 1735-06-19 i Bredvik, Nordmalings församling (AC). Nämndeman och riksdagsman i Bredvik, Nordmalings församling (AC).
   
FFMFMMM Magdalena Persdotter.
Född 1704-04-08 i Bredvik, Nordmalings församling (AC). Död 1773-10-05 i Bredvik, Nordmalings församling (AC).
   
   

Antavla för Iris Ingegerd Brömster / Sjöström 1945-


Generation 4 till 8

Föregående

Personregister

Framställd 2018-03-28 med hjälp av Disgen version 2016.
Copyright © 1998-2018 Bernt Sjöström

Ortsregister

Startsidan