|
Levnadsår 1758-1817 |
Jakob Thomasson. Född 1758-11-13 i Ytterklinten, Bygdeå församling (AC). Död 1817-02-13 i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC). Bonde på Ytterklinten nr 4, Bygdeå församling (AC). Bonde på Östra Sjulsmark nr 3, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Gift
1789-06-01
i Bygdeå församling (AC).
|
Anna Catharina Larsdotter.
Född
1770-06-23
i Gullmark, Bygdeå församling (AC).
Död 1837-02-25 i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC). |
||||||||||||||
Lars Jakobsson.
Född
tvilling
1790-03-23
i Ytterklinten, Bygdeå församling (AC).
Bonde på Kvarnbyn nr 1, Burträsk församling (AC). Död 1868-02-29 i Kvarnbyn, Burträsk församling (AC). |
|||||||||||||||
Jonas Jakobsson Kraft.
Född
tvilling
1790-03-23
i Ytterklinten, Bygdeå församling (AC).
Bonde på Östra Sjulsmark nr 4, Bygdeå församling (AC). Död 1872-01-23 i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Jakob Jakobsson.
Född
(21/3 el.)
1792-03-23
i Ytterklinten, Bygdeå församling (AC).
Bonde på Bobacken nr 2, Bygdeå församling (AC). Död 1878-03-17 i Gullmark, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Magdalena Jacobsdotter.
Född
1793-12-25
i Ytterklinten, Bygdeå församling (AC).
Död 1883-03-16 i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Anna Margareta Jacobsdotter.
Född
1796-08-04
i Ytterklinten, Bygdeå församling (AC).
Död 1878-07-29 i Nyby, Sävar församling (AC). |
|||||||||||||||
Catharina Jacobsdotter.
Född
1799-01-24
i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC).
Död 1865-04-19 i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Per Jacobsson.
Född
1801-03-07
i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC).
Bonde på Östra Sjulsmark nr 3, Bygdeå församling (AC). Död 1836-10-18 i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Johan Jacobsson.
Född
1803-08-29
i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC).
Bonde på Ljusvattnet nr 7, Burträsk församling (AC). Död 1878-06-29 i Ljusvattnet, Burträsk församling (AC). |
|||||||||||||||
Maria Brita Jacobsdotter.
Född
1806-05-23
i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC).
Död 1870-09-14 i Dalkarlså, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Ulrica Christina Jacobsdotter.
Född
1809-04-19
i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC).
Död 1813-10-01 i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Charlotta Jacobsdotter.
Född
1811-04-20
i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC).
Död 1902-05-02 i Högfors, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Lovisa Jacobsdotter.
Född
1812-11-28
i Östra Sjulsmark, Bygdeå församling (AC).
|
Ansedel för Jakob Thomasson 1758-1817 |
|